Sulgemisklapid, mõõtmis - ja kontrollsüsteemid

Lai valik sulgemisarmatuuri, mõõte- ja kontrollisüsteeme mitmesugustele tööstusaladele, nagu farmaatsia-, biotehnoloogia-, meditsiini-, kosmeetika-, toiduaine- ja joogitööstus, keemiatööstus, keskkonnasüsteemide, elektrienergia-, veetööstus, reoveepuhastus, ümbertöötlus, mikroelektroonika ja pooljuhtide tööstus.

Ettevõte GEMÜ valmistab klappe ning mõõte- ja kontrollikomponente tööks kõrgel temperatuuril, kõrges rõhus ja äärmuslikes töötingimustes.

Klappide tüübid: liblikklapid, rõhu reguleerimise, kuulklapid, elektromagnetilised, mitmefunktsioonilised – ventiil-, diafragma-, reguleer-, tagurpidi- (tagurpidiklapid), sadul- ja pilootklapid.

GEMÜ liblikklapid
GEMÜ liblikklappe kasutatakse erinevates tööstusharudes, nagu keemiatööstus, samuti veevärgis ja reoveepuhastuses. Kõige sagedamini kasutatakse kontsentrilisi ja ühekordseid ekstsentrilisi liblikklappe. Ent mõnes projektis kasutatakse ka kahekordseid ekstsentrilisi ja kolmekordseid ekstsentrilisi sulgemisklappe. GEMÜ liblikklappe saab kasutada ka juhtimisahelates.
Rõhu reguleerimise klapid
Rõhu reguleerimise klappe kasutatakse protsessides, kus on vaja hoida püsivat töö-või süsteemirõhku. Klapid kontrollivad rõhu ülemist piiri ja hoiavad ära rõhu järsu tõusu ja/või tasakaalustavad rõhu kõikumisi. Olenevalt vajadusest võivad need klapid olla 3 liiki.
Kuulklapid
Kuulklappe kasutatakse enamasti veevarustuse ja vee-/reoveepuhastustööstuses. Peale selle, GEMÜ plastist kuulklappe kasutatakse edukalt keemiatööstuses. Need klapid võivad olla ka 2/2- ja 3/2-pordiga (T-kujulised). Võimalikud lisatarvikud: tihendusregulaatorid, löögisummutajad, manuaalvalitsad, optilised ja elektrilised asendiindikaatorid.
Elektromagnetilised klapid
Elektromagnetilised klapid on ette nähtud kiirete tsüklite jaoks ja sobivad eriti hästi preparaatide doseerimisprogrammidele. Kasutatakse laialdaselt üldtööstuses.
Mitmefunktsioonilised ventiilklapid

Mitmefunktsioonilisi ventiilklappe kasutatakse enamasti seal, kus ühes plokis on vaja ühitada mitu funktsiooni. Sellised klapid võtavad vähem ruumi, nende monteerimisaeg on lühem ja tänu nendele suureneb seadme töökindlus.

Diafragmaklapid
Diafragmaklappe kasutatakse laialdaselt paljudes erinevates protsessides. Diafragmaklapid võivad olla metallist aseptilised või ühekordsed farmaatsia-, toiduaine- ja biotehnoloogiatööstuse steriilsetes protsessides kasutamiseks. Tööstuslikud diafragmaklapid sobivad kasutamiseks inertsete ja korrosioonvedelikega ning neid võib kasutada tugevasti saastunud vedelike, gaaside või peenosakesi sisaldavate keskkondade kontrollimiseks ja/või reguleerimiseks. Plastist diafragmaklapid on valmistatud väga kvaliteetsetest materjalidest. Neid klappe kasutatakse laialdaselt vee/reovee puhastamisel, keemia-, pinnatöötlus-, viimistlus- ja üldtööstuses. Plastist diafragmaklappe kasutatakse veepehmendussüsteemides, keemiliste ainete annustamiseks pesuseadmetes, värvidoseerimissüsteemides jm.
Reguleeritavad klapid
Reguleeritavatele klappidele kehtivad väga erinevad nõuded olenevalt nende kasutusalast. Klappide valikul tuleb lähtuda protsesside spetsiifilistest nõuetest. Sõltuvalt kasutusalast ja vajalikust kontrollist võib kontrollklappidena kasutada diafragma-, liblik- ja kuulklappe.
Tagurpidiklapid
Tagurpidiklappe kasutatakse paljudes protsessides ja rakendusprogrammides. GEMÜ pakub eri tüüpi tagurpidiklappe kõikidele tööstusharudele.
Sadulklapid
Sadulklapid sobivad ideaalselt kiire tsükli, kõrgemate temperatuuride ja kontrolliprogrammide jaoks. Ehkki neid kasutatakse sageli auru kontrolli ja vee-/reoveepuhastustööstuses, võib neid kasutada ka paljudes muudes tööstusprotsessides, nagu farmaatsia-, toiduaine- ja biotehnoloogiatööstuse steriilsetes või hügieeniprotsessides.
Pilootklapid

Pilootklapid on ette nähtud pneumaatilisel viisil juhitavatele klappidele, silindrilistele ja muudele protsessikomponentidele. Need klapid on kasulikud nii majanduslikust kui ka ökoloogilisest aspektist, sest nende abil saab ettevõttes vähendada suruõhu kulusid, mis omakorda kahandab kulusid ja säästab ressursse.

Võtke meiega ühendust